Маршрут подорожі

Ми починаємо мандрувати стежками Євразії вже пройденими дослідниками, робити зупинки, щоб повторити відоме й пізнати нове. Подорож буде складатися з зупинок на станціях де на вас чекатимуть завдання. Тож розпочнемо!

        Станція №1 «Дослідницька»

Перед вами материк, утворений з назв географічних об'єктів,які можна зустріти подорожуючи безкраїми просторами Євразії. В продовж століть вчені-географи відкривали, досліджували й наносили на карту невідомі території.

  •     Постарайтеся відшукати в «хмарі слів» географічні об’єкти, які названі на честь першовідкривачів материка і назвати їх дослідників.

  •     Які з відкриттів можна віднести до важливих для мешканців материка. 

  •     Зробіть хронологію подій у вигляді таблиці яка розміщена за цією адресою. 

Виконані завдання надіслати на електронну адресу gorlach_e@meta.ua з поміткою «веб-квест з географії» )





Станція №2 «Кліматична»  

Внаслідок глобального потепління навіть мешканці північних регіонів дедалі менше бачать снігових зим, а температура рідко падає більш ніж до -10°C. Проте на Землі все ще є регіони, де морози аж тріщать. І незважаючи на це там поколіннями живуть люди! Так от, існує одне з  припущень, що «полюс холоду» північної півкулі знаходиться зовсім не на північному полюсі! Можливо таке чи ні? Вам належить це з’ясувати, для цього ви повинні за допомогою комп’ютера та Інтернету відправитись у найхолодніше місце північної півкулі й довести правильність цього, поки що припущення.

  •      Знайдіть це місце на карті і вкажіть його назву.

    •     За допомогою сервісів Інтернету відшукайте фото і відео докази рекордів холоду.          

      •         Чому за легендою символами цього місця є тварина і птах?

        •        Користуючись зібраним матеріалом зробіть «карту знань»,  що розкриває суть такого явища. Для створення «карти знань» можна скористатись сайтом http://bubbl.us

        Виконані завдання надіслати на електронну адресу gorlach_e@meta.ua з поміткою         «веб-квест з географії» )

        Станція №3 «Рельєфна»

        На нашому материку є місце з колосальним вектором космічної енергетики та

        унікальними природними факторами. Біометеорологічні умови цієї території є неповторними. Це найнижча точка земної кулі, яка знаходиться на глибині 4ОО м нижче рівня моря. В атмосфері тут  кисню на 10% більше, ніж над будь-яким іншим морем. У цьому місці найвищий на землі озоновий шар, що виключає із спектру сонячного світла жорсткі короткі ультрафіолетові промені, що призводять до ракових утворень і ряду інших хвороб.  З цим місцем також пов’язані чудові зникненнями більшості хронічних захворювань. Згадку про цей об`єкт ми зустрічаємо в Старому Завіті і Святому Корані, його єврейська назва "Yam Ha Melah". Тож що це за місце на материку?

          •    Переглянути краєвиди цієї місцевості можна за допомогою Інтернет ресурсу          http://www.360cities.net

          •   Поясніть вислів:   «(назва цього об’єкту) - дає життя людям». Чому таке можливо?

          •  Уявіть, що ви працюєте в туристичній фірмі і вам необхідно створити рекламу цього місця у вигляді буклету, наприклад у програмі Microsoft Office Publisher 2007.

          Виконані завдання надіслати на електронну адресу gorlach_e@meta.ua з поміткою «веб-квест з географії» )




                                   Станція №4 «Гідрологічна» 

           Прийнято вважати, що більшість природних загадок таїться в африканських і південно-американських країнах. Між тим, є одне з самих таємничих місць на землі, де постійно відбуваються нез'ясовні явища і знаходиться воно саме на нашому материку. В перекладі з тюркської мови назва означає -  «багате озеро», а з якутської значить «глибока вода» і дійсно його розміри просто вражають уяву! На кордоні Росії і Китаю знаходиться живе диво: давнє, чисте, саме глибоке і саме загадкове.  Вам не складно буде його знайти за координатами 53° Пн.Ш. та  107° Сх.Д.

          •   Завітайте на найпопулярніший відео сервіс http://www.youtube.com та знайдіть    там відеоролики  які  розкривають унікальність і таємничість цього об’єкта.            
          •   Виберіть одну легенду озера та спробуйте дати їй пояснення з точки зору науки.      
          •   У сервісі http://www.panoramio.com знайдіть зображення місць прив’язаних до  координат, з якими пов’язані таємниці природи цього озера.
          (Виконані завдання надіслати на електронну адресу gorlach_e@meta.ua , з поміткою «веб-квест з географії» )